Sobe ve Tarhana Çorbası

Sobe ve Tarhana Çorbası

blogger_blog: gonuluncelezzetler.blogspot.com

blogger_permalink: /2007/09/sobe-ve-tarhana-orbas.html

Çorbalar

29 Eylül 2007

ekledi.

6 yorum yazıldı

2401 kez incelendi.


İşte yine bir sobe sevgili İnci arkadaşım sobelemiş. Konusu ise şu an okuduğum kitabın 187. sayfasında yazan bir bölüm. Aslında kitap hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Benim yengemin bir yakınının (adaşımın Gönülün) hayat hikayesi. 17 Ağustos depreminde eşi ve iki çocuğunu kaybetti. İlk baştan hayata geri dönmesi zor oldu ama hayat devam ediyor. Sonra hayatın bir dalına tutunup yaşamına devam etti. Bir şekilde de yaşadıkları kitap oldu. İşte bu kitabı okumaya yeni başladım. Sobelendiğimi ve 187. sayfa denince hemen baktım.

Bakın o sayfanın başlığı BİR MUCİZE… diye başlıyor. Beşinci gün, akşamüzeri görevliler bir sesin geldiğini söylediler. Eğitimli köpekler bir canlı olduğunu doğruluyordu, mucize dedikleri buydu işte… Diye devam ediyor gerçekten o sayfada bunların yazıyor olması da bana mucize gibi geldi. Kitabın adı Hayatım… Bitiş ve yeni bir başlangıç… Ashua & Turkuaz yayını. Her kez okusun ve bir şeyler öğrensin isterim. Ben de Nazlı arkadaşımın okuduğu kitabın 187. sayfasını soruyorum. Bakalım hangi kitapmış.

Birde tarhana çorbasının resmini koyuyorum. İftarda hafif olur diye bir öneri. Tarife gerek yok sanırım tarhana karıştırarak pişirilir. Üzerine tereyağ yakılır. Peynir rendesi ve maydonozla süslenip servis yapılır.
Afiyet olsun…

Gönül Yılmaz

Yemek yapmak benim için bir tutku. Bu tutkuya sizi de ortak etmek istediğim web siteme hoşgeldiniz.

Facebook 

Etiketler:

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. inci dedi ki:

  şeker nasılsın??biliyorsun ben bu oyunlara katılmıyorum…sen de pek katılmıyorsun….kırk yılın başı katılmış olalım 🙂 cevabın için teşekkürler ederim…sevgiler….

 2. damak tadı dedi ki:

  Çorba nefis ellerine sağlık.

  SİTEN HAYIRLI OLSUN.

  Sevgilerle

 3. GÜL'ÜN MUTFAĞI dedi ki:

  canım güzel sıcacık bir çorba ramazanın vazgeçilmez çorbalarından ellerine sağlık
  yanlız romandaki arkadaşınızın yaşadıkları insanı üzüyor çünkü bir adapazarlı olarak ben yaşananları çok yakından gördüm istanbulda olsamda ailemin hepsi orada 2 inci derecede birçok yakınımı kaybettim bu arkadaşınızda adapazarlımı böyle birini bende tanıyorum ALLAH sabır versin sevgiler canım

 4. leziz-özlem dedi ki:

  Tarhana çorbasına bayılırm…sıcacık harika…ellerine sağlık…

 5. Baharcicegi dedi ki:

  iftarda degisik corbalar yapmak istiyorum corban nefis görünüyor tarif alinmistir,eline saglik

Yorum Yaz