Kırmızı Mafinler

Kırmızı Mafinler

blogger_blog: gonuluncelezzetler.blogspot.com

blogger_permalink: /2007/09/krmz-mafinler.html

Kekler ve Muffinler

18 Eylül 2007

ekledi.

2 yorum yazıldı

2213 kez incelendi.


Bütün gün oruçlu iken akşama neler yapsam diye aklımdan geçirip duruyorum. Ezanın okunmasına yarım saat kala aklıma çayın yanında mafin iyi giderdi diye geçirdim. Hemen o hızla evdeki ve eldeki malzemelerle mafin yaptım. Ama tek başına keyfinin çıkmayacağını düşündüm. Annemlerde iki sokak alt tarafımda oturuyorlar. Mafinleri kaptığım gibi oraya gittik. (Allahtan annemler Bursa da ki evlerine taşındılar da geçmişte yapamadıklarımızın acısını çıkarabiliyoruz. Arkadaşlar gurbetlik çok zor. Tüm gurbette olanlar Allah yardım etsin.) Annemde biraz rahatsızdı zaten hep yanında olmak istiyordum. Mafinler çay eşliğinde çok iyi gitti. İşte evde o an bulduğum malzeme ile yapılan tarifim. Unutmadan Papatya prenses kardeşim beni sobelemiş ama ben sobeye zaten yanıt vermiştim. Cevap verdiğimi görünce sağ olsun anlayış gösterdi. Yinede beni sobeye dahil ettiği için kendisine çok teşekkür ederim.

MALZEMELER :
3 Yumurta
1 Su bardağı şeker
1 Çay bardağı süt
1 Çay bardağı yoğurt
Alabildiğine un
1 Paket vanilya
1 Paket kabartma tozu
Kürdanın ucu ile kırmızı gıda boyası

YAPILIŞI :

Yumurta ile şekeri iyice çırpın. Sırası ile diğer malzemeleri de katarak akışkan kek hamuru yapın. Mafin kalıplarının yarısına kadar doldurun. Ben biraz renkli olsunlar diye kürdanın ucu ile kırmızı gıda boyası ile kalan hamuru renklendirdim. Arzunuza kalmış sadede yapabilirsin. Renkli malzemeden bir yemek kaşığı kadar üzerlerine koyun. 170 Derce fırında 20-25 dakika pişirin. (Kürdanla test edebilirsiniz.)
Afiyet olsun…

Gönül Yılmaz

Yemek yapmak benim için bir tutku. Bu tutkuya sizi de ortak etmek istediğim web siteme hoşgeldiniz.

Facebook 

Etiketler:

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. NAZLI ARSLAN dedi ki:

    Muffinler harika görünüyor ablacım,şablonun renginede baya uymuş :))Ellerinize kollarınıza sağlık.
    Kocaman öptüm.

  2. Baharcicegi dedi ki:

    Blogun hayirli olsun,ben blogcudaki sayfana yorum birakmistim maffinler icin,cok sirin istah acici olmus eline saglik canim.

Yorum Yaz